Nestlé SA, největší světová potravinářská společnost, oznámila, že spolupracuje s investiční bankou Morgan Stanley na strategickém přezkumu své vitaminové divize. Tato iniciativa je součástí snah společnosti o obnovení růstových perspektiv.
Podle dostupných informací se Morgan Stanley zaměří na možnosti, které by mohly vést k prodeji některých značek v rámci vitaminového portfolia Nestlé, jehož hodnota se odhaduje mezi 3 miliardami a 4 miliardami eur
V současné době se strategický přezkum nachází ve stádiu vyhodnocování, ačkoliv Nestlé může rozhodnout o zachování značek ve svém portfoliu. Tento krok naznačuje, že společnost vyhodnocuje celý svůj obchodní model a usiluje o posílení svých růstových možností v rámci konkurenčního trhu.
Jakmile mediasystém kontaktoval jak Nestlé, tak Morgan Stanley pro vyjádření, obě společnosti odmítly poskytnout komentáře o dalším postupu. Situace v potravinářském sektoru se vyznačuje nevídanou konkurencí a tlakem na inovaci, což činí tento přezkum zásadním krokem pro budoucnost Nestlé v tomto segmentu.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky