To je při současném propadu v oblasti spotřební elektroniky překvapivé. Přestože společnost předpovídala ztráty, podařilo se jí překonat prognózy a vykázala čistý zisk ve výši 43,12 miliardy tchajwanských dolarů
Podíváme-li se do stejného období loňského roku, společnost Foxconn vykázala čistý zisk ve výši 38,75 miliardy NT$, což je mnohem méně než letos. Přesto firma zaznamenala pokles provozních příjmů, neboť se oproti loňsku propadly o 11,64 % na celkových 1,543 bilionu NT$
Společnost Foxconn je významným hráčem v technologickém průmyslu a v oblasti spotřební elektroniky. Jako největší smluvní výrobce elektroniky na světě dodává společnosti Apple mimo jiné její telefony iPhone.

Pozitivní finanční výsledky společnosti však přicházejí v době, kdy celosvětová poptávka po chytrých telefonech zažívá pokles. Podle údajů, které sestavila a vydala společnost Counterpoint Research, klesl objem prodeje chytrých telefonů meziročně o 8 %. Zajímavé je, že ve třetím čtvrtletí se objemy postupně zvýšily o 2 %. Prodej je definován tak, že zákazník zakoupí produkt přímo u prodejce.
Společnost Counterpoint Research se nicméně domnívá, že tyto údaje mohou naznačovat brzký potenciální růst v tomto odvětví. Poznamenali, že navzdory pomalejšímu než očekávanému oživení spotřebitelské poptávky může mezičtvrtletní růst, zejména v září, naznačovat, že brzy přijdou další pozitivní zprávy.
K tomuto optimismu může přispět i nedávné uvedení řady iPhone 15 společností Apple. Přestože byla tato řada uvedena na trh o týden později, než se očekávalo, její výkon měl podle všeho v září pozitivní dopad na tržby.
Výzkumná společnost Canalys zopakovala pohled společnosti Counterpoint Research na trh s chytrými telefony. Zaznamenala zpomalení jeho poklesu a ve třetím čtvrtletí roku 2023 zaznamenala pouze 1% pokles.
Amber Liu, analytička společnosti Canalys, pochválila nejnovější novinky společností Huawei a Apple za oživení trhu v tomto čtvrtletí. Komentovala nadšenou poptávku v pevninské Číně po telefonu Huawei Mate 60 Pro uvedeném na trh v září a nově vylepšené řadě iPhone 15 společnosti Apple.
Na globální trh s chytrými telefony však nadále dopadá pokračující propad prodeje elektronického zboží. Míra nejistoty v globální ekonomice spolu s rostoucí mírou inflace vedla k tomu, že spotřebitelé omezují nákup elektronických zařízení, jako jsou chytré telefony.

Společnost Foxconn ve své výsledkové zprávě zdůraznila přetrvávající obavy související s měnovou politikou, inflací, geopolitikou a makroekonomikou, které podle ní ovlivní její podnikání v roce 2024.
Kromě finančních výsledků se společnost Foxconn dostala do zpráv, protože plánuje investovat více než 600 milionů dolarů do projektu výroby telefonů a samostatného závodu na výrobu polovodičů v indické Karnátace.
Generální ředitel Young Liu považuje Indii za významné výrobní centrum společnosti Foxconn a věří, že by brzy mohla představovat 20 až 30 % její celkové výroby – což je trend velmi podobný Číně.
Navzdory tomuto pozitivnímu vývoji se Foxconn v říjnu loňského roku potýkal s problémy. Čínská státní média Global Times s odvoláním na nejmenované zdroje informovala o několika daňových kontrolách a šetřeních na místě týkajících se využívání pozemků u několika jejích dceřiných společností po celé Číně. Podrobnosti těchto událostí zůstávají nejasné a není jisté, jaký dopad mohou mít na budoucí výsledky společnosti Foxconn.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky