Akcie společnosti SAP SE klesly o 2,5% ve čtvrtek, kdy Evropská komise oznámila otevření vyšetřování zaměřeného na možné antikompetitivní praktiky největšího evropského výrobce softwaru. Tento krok se týká trhu s údržbou a podpůrnými službami souvisejícími s populárním softwarem pro řízení podnikových zdrojů
Regulátoři zkoumají, zda SAP omezil konkurenci tím, že vytvořil bariéry pro konkurenční poskytovatele služeb. Podle vyjádření Teresy Riberové, místopředsedkyně Evropské komise, využívá software SAP tisíce firem napříč Evropou, přičemž existují obavy, že by firma mohla komplikovat soutěž v důležitém sektoru, což by vedlo k vyšším nákladům a menším možnostem pro zákazníky.
Vyšetřování představuje potenciální problém pro SAP, jehož software je klíčovou infrastrukturou pro mnohé evropské podniky. Podpora a údržba těchto služeb představují významný zdroj příjmů pro společnosti nabízející podnikový software. V reakci na vyšetřování SAP uvedl, že bude s komisí spolupracovat, a zdůraznil, že jeho politiky a kroky jsou plně v souladu s pravidly o soutěži.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky