Belgické akcie zaznamenaly během obchodování v pondělí pozitivní vývoj, přičemž index BEL 20 vzrostl o 0,10%. Tento nárůst byl podpořen výkony v sektorech energetiky, financí a nápojů.
Nejlepšími výkonnými akciemi dne se staly Sofina, která vzrostla o 1,43% na cenu 241,80, a Ageas, s nárůstem 1,31% na 58,15. Dále Groep Brussel Lambert NV přidala 0,85%, končíc na 76,90.
Naopak, mezi nejhoršími výkony se objevila Solvay SA, jejíž akcie klesly o 2,70% na 25,94, což představuje její 52-týdenní minimum. Melexis NV a Lotus Bakeries také zažily poklesy o 1,92% a 1,59% respektive.
Celkově na bruselské burze kleslo 61 akcií, zatímco 36 vzrostlo a 15 zůstalo nezměněno. Zprávy o pohybech na trhu ukazují na stabilitu v oblasti energetických komodit, kdy futures na zlato vzrostly o 0,55%, zatímco ropa značky Brent vzrostla o 0,45%.
Ekonomové vyjadřují opatrný optimismus nad tímto vývojem, přičemž některé hlasy volají po dalším rozvoji investičního klimatu v regionu. Většina lidí se však zajímá o to, jaká příležitost skrývá trh, zejména v kontextu rostoucí inflace a geopolitické situace.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky
 
 
 
	    	


























