Společnost Getlink SE dnes zveřejnila smíšené údaje o dopravních tocích za říjen. Tržby z nákladní dopravy klesly o 7,2 % v meziročním srovnání, což je značný pokles ve srovnání s poklesem o 2,1 % zaznamenaným v září. Naopak, osobní doprava vzrostla o 4,1 % ve srovnání s minulým rokem, což ukazuje na pozitivní trend oproti zářijovému poklesu o 3,2 %.
Přestože se segment osobní dopravy zdá být na vzestupu, výkon LeShuttle zůstává slabý, neboť pokles v nákladním sektoru kompenzuje jakýkoliv růst v oblasti přepravy pasažérů. Akcie společnosti se momentálně obchodují za přibližně 15,83 € za akcii, přičemž cílová cena je 16,50 €, což představuje potenciální nárůst o 4 %.
Společnost nyní čelí výzvám spojeným s vyššími kapitálovými výdaji, od kterých se očekává, že omezí generování volného cash flow až do počátku 30. let. Aktuální výnos z volného cash flow za následujících dvanáct měsíců činí přibližně 5,1 %.
Podle analytiků společnosti Jefferies se zdá, že krátkodobé katalyzátory pro zvýšení objemu dopravy jsou omezené, dokud nebude kapitálový cyklus dokončen. Tato situace naznačuje potřebu strategických změn a přípravy společnosti na nadcházející výzvy.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky



























