(AAPL) nyní nejméně vlastněnou akcií z oblasti velkých technologií institucionálními investory a je nejvíce podhodnocenou akcií od roku 2008.
Za poslední čtyři roky byla podle analytika Erika Woodringa nejvíce podvlastněnou akcií megakap v institucionálních portfoliích společnost Microsoft (MSFT). Ve druhém čtvrtletí však tuto pozici přenechal výrobci iPhonů.
„Váha aktivního institucionálního portfolia společnosti Apple ve 2. čtvrtletí klesla o 26 bazických bodů v porovnání s předchozím čtvrtletím na 5,51 %. … Váha společnosti Apple v indexu S&P 500 však vzrostla o 65 bazických bodů Q/Q na 7,72 %, což vedlo k tomu, že rozpětí mezi váhou společnosti Apple v indexu S&P 500 a aktivním vlastnictvím vzrostlo o 91 bazických bodů Q/Q na 2,21 %,“ napsal Woodring ve středeční výzkumné zprávě.
„To je důležité, protože 1) ve 2. čtvrtletí došlo k největšímu nárůstu nedostatečného vlastnictví akcií Apple za jedno čtvrtletí v historii našich údajů, 2) dnes je Apple více podvlastněn než kdykoli od roku 2008 a 3) Apple nyní překonal MSFT jako nejvíce podvlastněná technologická akcie s velkou kapitalizací,“ uvedl Woodring.
Investoři se obávali, že akcie společnosti Apple jsou po obrovské rally na začátku letošního roku nadhodnocené. V roce 2023 jsou akcie vyšší o téměř 40 % v rámci širšího růstu akcií technologických společností s velkou tržní kapitalizací spojených s umělou inteligencí, který podle některých obchodníků mohl zajít příliš daleko a příliš rychle.
Zdroj: Getty Images
Podle Morgan Stanley jsou totiž z velkých společností, které hodnotí, Apple, Microsoft, Nvidia, Amazon a mateřská společnost Googlu Alphabet nejvíce podhodnocenými akciemi v aktivně spravovaných portfoliích.
Analytik nicméně uvedl, že u společnosti Apple existují světlé body v souvislosti s nedávným zvýšením růstu prodeje iPhonů a služeb, a to i přes obavy ohledně jejího ocenění.
„I když víme, že poptávka po počítačích Mac a iPadech zůstává problematická, povzbuzuje nás skutečnost, že růst v září přichází na správných místech, přičemž iPhone se skloňuje v meziročním růstu, služby znovu akcelerují k nízkému dvoucifernému růstu ve 4. čtvrtletí 23. roku / 24. roce a zadní vítr hrubé marže je investory stále podceňován,“ napsal Woodring.
„V důsledku toho vidíme 5% nárůst odhadů zisku na akcii ve FY24 a očekáváme, že akcie dosáhnou lepších výsledků, protože růst se zrychlí, marže se meziročně zvýší a konsensuální odhady se posunou výše,“ dodal Woodring.
Na druhé straně společnost Meta Platforms (META) patřila mezi nejvíce nadhodnocené technologické akcie s velkou tržní kapitalizací, a to nejvíce za posledních zhruba 10 let, uvedl analytik. Uvedl, že u mateřské společnosti Facebooku zůstává nadvážen, protože se zaměřuje na efektivitu a zlepšování monetizace Reels.
„Výsledkem je, že při odchodu z META ve 2. čtvrtletí byla nejvíce nadhodnocená od roku 2014,“ napsal Woodring. „Mezi 5 technologickými akciemi s megakapacitou je META jedinou značkou, kde je institucionální vlastnictví vyšší než její váha v indexu S&P 500.“
nyní nejméně vlastněnou akcií z oblasti velkých technologií institucionálními investory a je nejvíce podhodnocenou akcií od roku 2008.Za poslední čtyři roky byla podle analytika Erika Woodringa nejvíce podvlastněnou akcií megakap v institucionálních portfoliích společnost Microsoft . Ve druhém čtvrtletí však tuto pozici přenechal výrobci iPhonů.„Váha aktivního institucionálního portfolia společnosti Apple ve 2. čtvrtletí klesla o 26 bazických bodů v porovnání s předchozím čtvrtletím na 5,51 %. … Váha společnosti Apple v indexu S&P 500 však vzrostla o 65 bazických bodů Q/Q na 7,72 %, což vedlo k tomu, že rozpětí mezi váhou společnosti Apple v indexu S&P 500 a aktivním vlastnictvím vzrostlo o 91 bazických bodů Q/Q na 2,21 %,“ napsal Woodring ve středeční výzkumné zprávě.„To je důležité, protože 1) ve 2. čtvrtletí došlo k největšímu nárůstu nedostatečného vlastnictví akcií Apple za jedno čtvrtletí v historii našich údajů, 2) dnes je Apple více podvlastněn než kdykoli od roku 2008 a 3) Apple nyní překonal MSFT jako nejvíce podvlastněná technologická akcie s velkou kapitalizací,“ uvedl Woodring.Investoři se obávali, že akcie společnosti Apple jsou po obrovské rally na začátku letošního roku nadhodnocené. V roce 2023 jsou akcie vyšší o téměř 40 % v rámci širšího růstu akcií technologických společností s velkou tržní kapitalizací spojených s umělou inteligencí, který podle některých obchodníků mohl zajít příliš daleko a příliš rychle.Podle Morgan Stanley jsou totiž z velkých společností, které hodnotí, Apple, Microsoft, Nvidia, Amazon a mateřská společnost Googlu Alphabet nejvíce podhodnocenými akciemi v aktivně spravovaných portfoliích.Analytik nicméně uvedl, že u společnosti Apple existují světlé body v souvislosti s nedávným zvýšením růstu prodeje iPhonů a služeb, a to i přes obavy ohledně jejího ocenění.„I když víme, že poptávka po počítačích Mac a iPadech zůstává problematická, povzbuzuje nás skutečnost, že růst v září přichází na správných místech, přičemž iPhone se skloňuje v meziročním růstu, služby znovu akcelerují k nízkému dvoucifernému růstu ve 4. čtvrtletí 23. roku / 24. roce a zadní vítr hrubé marže je investory stále podceňován,“ napsal Woodring.„V důsledku toho vidíme 5% nárůst odhadů zisku na akcii ve FY24 a očekáváme, že akcie dosáhnou lepších výsledků, protože růst se zrychlí, marže se meziročně zvýší a konsensuální odhady se posunou výše,“ dodal Woodring.Na druhé straně společnost Meta Platforms patřila mezi nejvíce nadhodnocené technologické akcie s velkou tržní kapitalizací, a to nejvíce za posledních zhruba 10 let, uvedl analytik. Uvedl, že u mateřské společnosti Facebooku zůstává nadvážen, protože se zaměřuje na efektivitu a zlepšování monetizace Reels.„Výsledkem je, že při odchodu z META ve 2. čtvrtletí byla nejvíce nadhodnocená od roku 2014,“ napsal Woodring. „Mezi 5 technologickými akciemi s megakapacitou je META jedinou značkou, kde je institucionální vlastnictví vyšší než její váha v indexu S&P 500.“
Společnost AppLovin, významný hráč v oblasti reklamních technologií, znovu přitáhla pozornost investorů i analytiků poté, co ve středu oznámila výsledky...