Žlutý kov se nyní nachází asi 15 dolarů od kýžené úrovně 2 000 dolarů za unci.
Údaje o spotřebitelské inflaci ve Velké Británii ve středu nedosáhly odhadů, což podnítilo sázky, že Bank of England je blízko ukončení cyklu zvyšování sazeb. Údaj následoval po podobném poklesu inflace v USA zaznamenaném minulý týden, což zvýšilo sázky, že Federální rezervní systém je také blízko dosažení letošního maxima úrokových sazeb.
Spotové zlato vzrostlo o 0,4 % na 1 984,68 USD za unci, zatímco futures na zlato vzrostly do 00:28 SEČ
Příští týden má dojít ke zvýšení úrokových sazeb Fedu, pozornost se soustředí na signály pauzy
Trhy s kovy se do značné míry soustředily na nadcházející zasedání Fedu, přičemž se všeobecně očekává, že centrální banka zvýší sazby o 25 bazických bodů.
Trhy však pozorně sledují jakékoli signály ohledně budoucího zvyšování sazeb poté, co měkčí než očekávané údaje o inflaci v USA zvýšily naděje, že Fed oznámí pauzu v současném cyklu zvyšování sazeb.

Očekávání pauzy v posledních týdnech oslabilo dolar a zároveň prospělo trhům s kovy, zejména se zlatem, protože výhled úrokových sazeb oslabil.
Rostoucí úrokové sazby zvyšují alternativní náklady držby nevýnosových aktiv, což snižuje atraktivitu zlata jako investičního nástroje. Stabilnější sazby však mohou podnítit větší příliv peněz do žlutého kovu.
Zvýšená poptávka po bezpečném přístavu v souvislosti se zhoršujícími se globálními ekonomickými podmínkami může v nadcházejících měsících rovněž tlačit toky do zlata.
Měď se zotavuje, v centru pozornosti jsou čínské stimuly
Ceny mědi ve čtvrtek vzrostly, protože slabý dolar pomohl červenému kovu zastavit čtyři dny ztrát v řadě.
Futures na měď vzrostly o 0,5 % na 3,8332 USD za libru.
Zatímco slabé ekonomické údaje z Číny, která je světovým dovozcem mědi č. 1, způsobily tento týden prudké ztráty červeného kovu, trhy nyní očekávají další stimulační opatření v zemi, která by podpořila růst.

Čínští představitelé slíbili, že v nadcházejících měsících uvolní více podpůrných politik poté, co údaje ze začátku týdne ukázaly, že ekonomika ve druhém čtvrtletí téměř nerostla.
Ropa stabilní díky nižším zásobám ropy v USA a opatrnému výhledu poptávky
Ceny ropy se ve čtvrtek příliš nezměnily, protože nižší než očekávaný pokles zásob ropy v USA a potenciálně slabší výhled poptávky udržovaly investory v opatrnosti.
Zářijové futures kontrakty na ropu Brent do 0645 GMT stouply o 6 centů, tj. 0,1 %, na 79,52 USD za barel, zatímco srpnová americká ropa West Texas Intermediate
Platnost srpnového kontraktu na WTI vyprší ve čtvrtek. Zářijová ropa WTI byla vyšší o 6 centů, tj. 0,1 %, na 75,35 USD.
„Po silném prodejním tlaku během noci je zde dnes ráno snaha o stabilizaci cen ropy,“ uvedl Yeap Jun Rong, tržní stratég společnosti IG.
V předchozí seanci ceny klesly, protože investoři vybírali zisky poté, co údaje ukázaly, že zásoby v USA klesly méně, než očekávali analytici.

Mezitím se americký dolar v 6:45 SEČ téměř nezměnil a klesl o 0,1 %.
Nejasný byl také výhled poptávky v Číně, která je největším světovým odběratelem ropy, vzhledem k jejímu zpomalování ekonomiky.
Ceny ropy mohou mít v příštích několika týdnech potíže najít jasný směr při smíšeném výhledu globální poptávky, uvedli analytici Citi ve své poznámce.
Poptávka je „smíšená se silnější poptávkou po benzínu a leteckém palivu, ale slabší po petrolejkách a naftě“, uvedli analytici.
Ceny ropy Brent se do července prodraly do vyššího pásma poté, co se v květnu a červnu zasekly na úrovni 72-78 dolarů, dodali analytici Citi s podporou saúdských omezení produkce a geopolitických rizik.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky